خبر مهم برای صنعت بورسی: جزئیات قیمت و حاشیه سود شکر با ارز نیمایی

شرکت بازرگانی دولتی ایران در خبری مهم برای صنعت بورسی، جزئیات قیمت تمام شده‌ شکر و شکر وارداتی با ارز نیمایی، خریدهای جدید و محاسبات انجمن صنفی را تشریح کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت بازرگانی دولتی ایران در اطلاعیه‌ای با اشاره به تامین بودن کالاهای اساسی از جمله برنج، روغن و شکر در شرایط تحریم، جزئیات قیمت تمام شده‌ شکر و شکر وارداتی با ارز نیمایی (خرید ۱۵ اسفند) و جزئیات قیمتی خریدهای فعلی (دوم اردیبهشت ۹۹) و محاسبات قیمت تمام شده‌ شکر را که توسط انجمن صنایع قند و شکر محاسبه شده را تشریح کرد.

جزئیات محاسباتی قیمت شکر وارداتی با ارز نیمایی که در اسفندماه سال قبل وارد و اکنون در بازار شکر در حال مبادله بوده :

ارزش شکر خام در بنادر با قیمت ۴۹ هزار و ۹۹۳ ریال،  هزینه گمرکی ، انبارداری و بارگیری چهار هزارو ۵۹۲ ریال، هزینه های‌عملیات بانکی و ثبت سفارش، مجوزهای بهداشتی، دستمزد تصفیه ۶ هزار و ۲۴۱ ریال، قیمت تمام شده‌ هرکیلوگرم ۶۰ هزار و ۸۲۶ ریال، قیمت فروش هرکیلوگرم شکر سفید درب کارخانه تصفیه‌کننده‌ شکر در مرکز با ۱۰ درصد سود ۶۶ هزار و ۹۰۸ ریال است.

مقدار ۱۲۳ هزار تن شکر از ابتدای سال جاری وارد و پس از ترخیص برای تصفیه به کارخانجات حمل شده و درب کارخانجات تصفیه شکر با قیمت ۶ هزار و ۲۰۰ تا ۶ هزار و ۳۰۰ تومان عرضه می‌شود.

برآورد قیمت‌های شکر سفید حاصل از شکر خام وارداتی با ارز نیمایی در دوم اردیبهشت ۹۹ با لحاظ کاهش قیمت‌های جهانی ارزش شکر خام در بنادر  ۳۹ هزار و ۲۵۶ ریال، هزینه‌های گمرکی، انبارداری، ترخیص و بارگیری چهار هزار و ۴۱ ریال، هزینه‌های‌ عملیات بانکی و ثبت سفارش، مجوزهای بهداشتی، دستمزد تصفیه و ضایعات پنج هزارو ۶۵۲ ریال، قیمت تمام شده‌ هرکیلوگرم درب کارخانه ۴۸ هزار و ۹۴۹ ریال، قیمت فروش هرکیلوگرم شکر سفید درب کارخانه تصفیه‌کننده‌ی شکر در مرکز کشور با ۱۰ درصد سود ۵۳ هزار و ۸۴۴ ریال است.

طبق آمارها به دلیل کاهش قیمت‌های جهانی، قیمت خریدهای فعلی حدود ۲۰ درصد کاهش خواهد داشت که در صورت ثبات این قیمت جهانی و انجام واردات و حمل به کارخاجات تصفیه‌کننده‌، شکر استحصالی عرضه شده به بازار، به قیمت‌های فوق خواهد بود.

سال گذشته شکر خام وارداتی توسط بخش خصوصی که به طور عمده کارخانجات تولید قند و شکر بودند با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد شد و با مجوزهای اداره‌کل توزیع و فروش این شرکت و حواله‌های صادره توسط انجمن صنفی کارخانجات قند و شکر در سطح کشور با قیمت چهار هزارو ۵۰ تومان عرضه شده است که نتیجه‌ آن ثبات بازار این کالا بود.

در حال حاضر و برای ماه مبارک رمضان از محل ذخایر شرکت بازرگانی دولتی ایران برای بخش خانوار بر اساس قیمت‌های ابلاغی سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از طریق سازمان‌های بازرگانی استان‌ها عرضه می‌شود.

برچسب ها :

ورود آریاساسول به فرابورس

خبر مهم برای صنعت بورسی: جزئیات قیمت و حاشیه سود شکر با ارز نیمایی

نسل جدید صندوق های سرمایه گذاری با ساختاری تازه عرضه می شوند

با این فرمول سود خود را از بورس بیشتر کنید

با این فرمول سود خود را از بورس بیشتر کنید

هجوم مردم برای اخذ معاینه فنی

افزایش ۵۰درصدی حقوق همه پرسنل وزارت بهداشت