شرکت سبدگردان زاگرس

سبدگردانی در بورس

سبدگران شخصی است حقوقی، که در یک قرار داد مشخصی برای کسب انتفاع با خرید و فروش سهام و اوراق بهادار برای شخص سرمایه گذار می پردازد.

سبدگردانی در بورس دقیقا همین کار است که شما به عنوان سرمایه گذار، سرمایه خود را به سبدگران می دهید. و آن شخص با دسترسی به خرید و فروش سهم ها و مدیریت سبد شما سرمایه را به سود می رساند.

در یک تعریف کوتاه مدیریت خرید و فروش اوراق بهادار شما توسط شخص دیگری را مدیریت پورتفو یا سبدگرانی در بورس نیز گفته می شود.

آیا سبدگردانی در بورس کار اشتباهی است؟

ممکن است برای خیلی از ما این سوال پیش بیاید که چرا برای سرمایه گذاری در بورس مدیریت سرمایه خود را به فرد دیگری منتقل کنیم.

از آنجایی که بورس و سرمایه گذاری در سازمان بورس نیاز به تجربه و علم سرمایه گذاری و ترید است. امکان دارد شما به عنوان یک فردی که تازه وارد بورس شده و اطلاعی از نحوی خرید و فروش ندارد دچار اشتباه شود. و یا حتی سرمایه شما به جای سود به ضرر مواجه شود.

حال سبدگردانی در بورس کاری که برای شما انجام می دهد این است که با توجه به قراردادی که نوشته شده و میزان ریسکی که تصمیم گرفته شده است از سرمایه شما برای خرید سهم و یا ارواق بهادار استفاه می کند.

سبدگردانی در بورس را شاید کسی که با تجربه است هم انجام دهد و کسی که تجربه ای ندارد سبدگردانی کند.

سبدگردانی در بورس بهتر است یا سود بانکی؟

سوال خیلی از کاربران این است که به جای سبدگردانی سرمایه خود را در بانک سرمایه گذاری کنم. ممکن است مفهوم سبد گردانی هنوز برای شما کمی نا آشنا باشد.

سود سبدگردانی در بورس کاملا متغییر است، و هیچ تضمینی وجود ندارد که برای مثال حتما به چنین درصدی سود خواهید رسید. چون بورس یک بازار غیر قابل پیش بینی است.

نکته خوبی که اینجا وجود دارد این است که سبدگردان زمانی از شما کارمزد سبدگردانی را خواهد گرفت که بیشتر از سود بانکی را در اختیار شما قرار دهد. و سبدگران تمام تلاش خود را خواهد کرد که بیش از سود بانکی به شما تحویل دهد تا خود هم از کار سود ببرد.

چند نکته برای انتخاب سبدگردانی در بورس

• با سبدگردانی قرارداد ببندید که متخصص و معتمد باشد.

• سابقه های قبلی شرکت سبدگرانی را بررسی کنید.

• با شرکتی کار کنید که افراد تحلیلگر و تیم حرفه ای داشته باشند.

• تمام خدمات در قرارداد به صورت کامل توضیح داده و واضح باشد.

• میزان کارمزدی که سبدگران از سرمایه گذاران دریافت می کند توجه کنید.

در نتیجه

سبدگردانی در بورس به این شکل است که شما سرمایه خود را در اختیار فرد حقوقی قرار می دهید و آن فرد با توجه به میزان ریسک شما شروع به خرید و فروش سهم ها و اوراق بهادار می کند. در این مقاله معیار هایی که باید راعایت کنید برای انتخاب شرکت سبدگردانی کاملا توضیح داده شده است.

اگر سوالی در رابطه با سبدگردانی و  سازمان بورس  داشتید می توانید با راه های ارتباطی با ما در ارتباط باشید.

به روز بمانید!

به منظور اطلاع از به‌روزرسانی‌ تحلیل‌ها و اخبار مهم مربوط به نمادهای تحلیل شده در کانال تلگرامی سبدگردان زاگرس عضو شوید.

این مطلب را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر کنید:

جهت دریافت مشاوره رایگان شماره تماس خود را وارد کنید:

و یا با ما تماس بگیرید: