شرکت سبدگردان زاگرس

۳ نکته مهم برای افزایش میزان درآمد

شما در حال مطالعه‌ی قسمت 2 از 2 از سری مطالب مهارت‌های مالی برای زندگی هستید.
ما ترتیب زیر را برای مطالعه‌ به شما پیشنهاد می‌کنیم ولی با اینحال شما می‌توانید بر اساس نیاز خود از مطالب استفاده کنید:
  1. ۵ هوش مالی که در زندگی نیاز داریم
  2. ۳ نکته مهم برای افزایش میزان درآمد

چگونه درآمد بیشتری داشته باشیم؟ درآمدم کافی نیست! سوالات مربوط به افزایش میزان درآمد یکی از پرتکرارترین سوال‌هایی است که از مشاورین مالی پرسیده می‌شود. در این پست از برنامه مهارت‌های مالی برای زندگی از پادکست رادیوزاگ با موسی شفیع‌پور، کارشناس تحلیل سبدگردان زاگرس، همراه هستیم تا به این سوال مهم جواب دهیم.

محتوای این پادکست را از طریق فایل زیر گوش کنید و یا می‌توانید به صورت متنی در ادامه مطالعه کنید:

۳ نکته مهم برای افزایش میزان درآمد
۳ نکته برای افزایش میزان درآمد – مهارت‌های مالی برای زندگی

چکار کنیم تا درآمد بالاتری داشته باشیم؟

با وضع تورمی که در کشور ما وجود دارد، تقریبا می‌توانیم بگوییم که خواست اکثر مردم، داشتن درآمد بیشتر و بالاتر است تا بتوانند مخارج خودشان را پوشش دهند و پولی برای پس انداز کردن و حتی سرمایه‌گذاری کنار بگذارند.

برای اینکه سطح و میزان درآمدی بیشتری داشته باشیم لازم است تا به چند نکته توجه کنیم و مدل فکری خود را کمی تغییر دهیم.

یادگیری مهارت جدید پولساز اولین قدم برای افزایش میزان درآمد

اولین نکته برای داشتن سطح درآمدی بالاتر، کسب یک مهارت و تخصص است. اگر در حال حاضر، جایی مشغول به کار هستید و یا کارمند هستید و از میزان حقوق و درآمد خود رضایت ندارید، حتما روی یادگیری یک مهارت جدید که قدرت درآمدزایی بالاتری داشته باشد و بتواند منجر به داشتن درآمد بیشتر شود کار کنید و برای یادگیری خود هزینه کنید.

لازم است بر روی حل مشکلات دیگران تمرکز کنید، برای مثال شما به رستوران پول میدهید که یکی از مشکلات شما که تهیه غذا است را حل کند، هرچه رستوران با مهارت و کیفیت بیشتری این کار را انجام دهد، درآمدش متناسب با آن رشد می‌کند و بیشتر می‌شود. بنابراین کسی که بتواند به بهترین نحو و با مهارت بیشتر، مشکلات دیگران را حل کند مستحق درآمد بیشتر است.

منابع، سطح انرژی و وقتی که در اختیار ما قرار دارد محدود است، پس نیاز داریم تا از این انرژی به صورت بهینه استفاده کنیم. در این مسیر شاید در کوتاه مدت از نظر مالی تحت فشار قرار بگیرید ولی در بازه بلندمدت میتوانید شرایط را تغییر دهید.

افزایش میزان درآمد با توسعه مهارت‌های فردی

نکته دوم برای رسیدن به ثروت و داشتن درآمد بیشتر، کار کردن روی مهارت‌های فردی خودتان است. به عنوان مثال داشتن روابط اجتماعی بهتر، می‌تواند برای فرد فرصت‌های بهتری ایجاد کند و این فرصت‌ها می‌توانند منجر به افزایش میزان درآمد شوند. طبیعتا کسی که روابط اجتماعی محدودتری داشته باشد، احتمالا با فرصت‌های کمتری هم مواجه خواهد بود.

باید به این موضوع توجه کرد که این نکته با نکته‌ی قبلی تکمیل می‌شود. کسی که هم به مهارت ارتباطی خوبی دارد و هم در یک زمینه تخصص دارد، شانس به مراتب بالاتری از بقیه خواهد داشت.

پس به خاطر داشته باشید که اگه می‌خواهید یک تخصص و مهارت شغلی جدید را برای افزایش میزان درآمد خود شروع کنید، حتماً مهارت‌های فردی لازم برای  آن شغل را هم در نظر بگیرید تا مسیر شغلی و درآمدی هموارتری را تجربه کنید.

افرادی که نمی‌خواهند این مسیر را طی کنند و در آرزوی پولدار شدن یک شبه هستند معمولاً اسیر کلاهبرداران می‌شوند که وعده ثروتمند شدن زود و سریع را به آن‌ها میدهند. در این مسیر لازم است تا صبر داشته باشید و این سختی را تحمل کنید.

احساسات خود را کنترل کنید

یکی از مهمترین عواملی که جلوی یادگیری و حرکت کردن شما را می‌گیرد، ترس از شکست است. لازم است تا جلوی این احساس گرفته شود.

به طور کلی، کنترل احساسات، ارتباط مستقیمی با ثروتمند شدن دارد. وارن بافت (Warren Buffett) یکی از بزرگترین سرمایه‌داران دنیا می‌گوید:

اگر نتوانید احساستان را کنترل کنید، نمی‌توانید پولتان را هم کنترل کنید.
وارن بافت

افزایش ستون درآمدی برای کارمندان

اگر درآمد ثابتی دارید، حتماً ستون درآمدی دوم و سومی برای خودتان ایجاد کنید. دستمزد ماهانه و حقوق کارمندی آخر ماه جزو آسیب‌پذیرترین نوع درآمد هستند. همیشه بیشتر و سخت‌تر کار کردن برای کسب درآمد بیشتر راه حل مناسبی نیست. گفتیم که وقت و انرژی ما محدود است پس باید دنبال راه‌هایی باشیم که با صرف وقت و انرژی کمتر، درآمد بالاتری داشته باشیم.

بیشتر بخوانید: مدیریت درآمد و بودجه بندی شخصی

هدف ما باید کسب دارایی مولد بیشتر باشد، به عنوان مثال سرمایه‌گذاری کردن در صندوق‌ سهامی شرکت سبدگردان زاگرس با نماد تاراز و یا استفاده از خدمات سبدگردانی اختصاصی از جمله این موارد هستند. در مورد این مسئله و انواع روش‌های سرمایه‌گذاری و دارایی‌های مولد در پادکست های بعدی بیشتر صحبت خواهیم کرد.

خلاصه و جمع‌بندی

پس به طور خلاصه برای افزایش میزان درآمد لازم است تا مهارت‌های پولساز را یاد بگیرید. مهارت‌هایی که مشکلی از مشکلات مردم حل کنند و در عین حال مهارت‌های فردی خود را نیز توسعه دهید تا بتوانید به نتایج بهتری دست پیدا کنید.

مهارت‌های ارتباطی و کنترل احساسات دو مورد از مهمترین مواردی هستند که باید به آن‌ها بپردازید و علاوه بر اینها سعی کنید در کنار سخت‌تر و بیشتر کار کردن، انتخاب‌های هوشمندانه‌تری داشته باشید و یا از افراد آگاه‌تر راهنمایی و کمک بگیرید.

به یاد داشته باشید که در کسب و کارها و در زمینه‌ی ایجاد درآمد، هرچه بیشتر بتوانید مشکلات مالی خود را حل کنید، هوش مالی بیشتری کسب خواهید کرد.

در قسمت‌های بعدی از برنامه مهارت‌های مالی برای زندگی از سری پادکست‌های رادیوزاگ، بیشتر در این خصوص صحبت می‌کنیم و اینکه چطور از پول و درآمدی که کسب می‌کنید محافظت کنید.

برای اینکه قسمت‌های بعدی را از دست ندهید همین حالا رادیوزاگ را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید و این پست را برای دوستانتان هم ارسال کنید.

این مطلب را در شبکه‌های اجتماعی برای دوستانتان ارسال کنید

جهت دریافت مشاوره رایگان شماره تماس خود را وارد کنید:

و یا با ما تماس بگیرید: