شرکت سبدگردان زاگرس

عملکرد صندوق آوای فردای زاگرس -گزارش مهرماه ۱۴۰۱

از نظر عملکرد صندوق آوای فردای زاگرس (قابل معامله با نماد فردا در پنل کارگزاری) به عنوان یک صندوق سرمایه‌گذاری درآمد ثابت در میان صندوق‌های با اندازه بیشتر از ۱۰٬۰۰۰ میلیارد ریال از نظر بازدهی، همواره جزو ۵ صندوق برتر بازار بوده است.

نرخ بازدهی و میزان نقدشوندگی صندوق

نرخ بازدهی و میزان نقدشوندگی دو پارامتر بسیار مهم در ارزیابی عملکرد صندوق‌ آوای فردای زاگرس و به صورت کلی صندوق‌های سرمایه گذاری با درآمد ثابت محسوب می‌شوند. میزان بازدهی صندوق آوای فردای زاگرس منتهی به مهرماه ۱۴۰۱ در بازه‌های یک‌هفته، یک‌ماه، سه ماه و شش ماه اخیر به همراه برآورد سالانه‌ی آن در جدول زیر قابل مشاهده است.

جدول عملکرد صندوق آوای فردای زاگرس از نظر میزان بازدهی

یکی دیگر از پارامترهای عملکردی در خصوص صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت، میزان نقدشوندگی یونیت‌های آن می‌باشد و همانطور که در نمودار زیر مشاهده می­گردد عمده منابع صندوق در وجه نقد و شبه نقد سرمایه‌گذاری گردیده است و بخش ناچیزی از آن با استفاده از ابزارهای نوین مالی (اوراق تبعی، اختیار فروش) در ابزارهای دیگر سرمایه‌گذاری گردیده است و ریسک نقدشوندگی صندوق را به صفر رسانده است به طوریکه مجموعه‌های مختلف فعال در بازار سرمایه از سرمایه‌گذاران کلیدی این صندوق به شمار می‌روند.

عملکرد صندوق آوای فردای زاگرس - پورتفوی سهام و سرمایه گذاری

از دیگر پارامترهای عملکردی مورد نظر در عملکرد صندوق‌های با درآمد ثابت، روند ثابت در سودسازی و بازدهی می‌باشد و اگر صندوق دارای نوسانات زیاد در روند بازدهی باشد آن صندوق نمی‌تواند به عنوان ابزار مناسبی جهت مدیریت نقدینگی مورد استفاده قرار گیرد از لحاظ این پارامتر نیز عملکرد صندوق آوای فردای زاگرس، مطلوب بوده است به‌طوری‌که بازدهی ماهانه، سه‌ماهه و شش‌ماهه آن به ترتیب با ۱٫۸۰، ۵٫۴۶ و ۱۱٫۲۲ درصد می‌باشد که بیانگر روند ثابت بازدهی این صندوق است. صندوق سرمایه‌گذاری آوای فردای زاگرس از نظر میزان بازدهی در میان صندوق‌های درآمد ثابت جزو برترین‌ صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌باشد.

عملکرد صندوق آوای فردای زاگرس از نظر روند رشد خالص ارزش دارایی

روند رشد جذب سرمایه صندوق آوای فردای زاگرس

خالص ارزش دارایی های صندوق از تاریخ شروع فعالیت (۴ بهمن ۱۳۹۹) تا ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ به شرح زیر است. همان طور که در شکل بالا نیز مشخص است عملکرد صندوق آوای فردای زاگرس در جذب منابع به شکل بسیار خوبی اتفاق افتاده است و صندوق فردا در حال حاضر یکی از بزرگترین صندوق‌های درآمد ثابت قابل معامله در بازار سرمایه است که دلیل اصلی این امر بازدهی مناسب و مدیریت حرفه‌ای این صندوق و میزان نقدشوندگی بالای آن می‌باشد.

به روز بمانید!

به منظور اطلاع از به‌روزرسانی‌ تحلیل‌ها و اخبار مهم مربوط به نمادهای تحلیل شده در کانال تلگرامی سبدگردان زاگرس عضو شوید.

این مطلب را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر پاسخی اضافه شد، شما را از طریق ایمیل مطلع کنیم؟

جهت دریافت مشاوره رایگان شماره تماس خود را وارد کنید:

و یا با ما تماس بگیرید: