شرکت سبدگردان زاگرس
روشهای تجزیه تحلیل اوراق بهادار شرکت سبدگردان زاگرس

روش‌های تجزیه و تحلیل اوراق بهادار در سبدگردانی

در فرآیند مدیریت سبد اختصاصی در شرکت سبدگردان زاگرس، تجزیه و تحلیل اوراق بهادار و تصمیم ­گیری برای خرید، فروش یا نگهداری اوراق تحت مدیریت، براساس اطلاعات جمع آوری شده در سطوح اقتصاد کلان، صنعت مربوطه و شرکت مورد نظر بر مبنای روش‌های علمی صورت می‌پذیرد.

تحلیل آماری اطلاعات بر مبنای روش‌های استاندارد، بررسی دقیق تأثیرات متغیرهای مختلف موثر بر اوراق بهادار و کمی­ سازی این تغییرات جهت پیش‌بینی عایدات آتی، از جمله رویه‌های عملیاتی شرکت می‌باشد.

رصد لحظه‌ای بازار و تغییرات نرخ اوراق و به تبع آن تغییرات بازده، با استفاده از روش­‌های استاندارد، منجر به شناسایی و انتخاب صنایع برتر و اوراقی می‌شود که برآیند انتظارات آتی آن حاکی از سوددهی مناسب دارد.

در شرکت سبدگردان زاگرس برای شناسایی این فرصت‌­ها از روش‌هایی مانند:

  • تنزیل عایدات و سود تقسیمی (DDM)
  • تنزیل جریانات نقدی آزاد (FCF)
  • ارزش‌گذاری نسبی
  • ارزش‌گذاری اختیار معامله
  • ارزش جایگزینی
  • روش‌های P/E بر اساس EPS کارشناسی و یا ترکیبی

استفاده می‌شود.

به طور کلی، مبنای تجزیه و تحلیل اوراق بهادار در سبدگردانی، استفاده از روش بنیادی و فاندامنتال است. از سایر روش‌های مبتنی بر علوم رفتاری و روانشناسی بازار نیز استفاده می‌شود. از تحلیل تکنیکال نیز به عنوان روش ضمنی تحلیل روند قیمت‏‌ها و شاخص‌‏ها، با هدف بدست آوردن فضا و هیجان بازار در هر یک از سهام‏ و صنایع استفاده خواهد ‏شد.

همچنین منابع مهم اطلاعاتی برای تجزیه و تحلیل شامل سامانه کدال، صورت‌های مالی شرکت‌ها، نشریات پلتس و اخبار اقتصادی هستند.

جهت دریافت مشاوره رایگان شماره تماس خود را وارد کنید:

و یا با ما تماس بگیرید: