شرکت سبدگردان زاگرس
آوای تاراز زاگرس صندوق سهامی قابل معامله

صندوق سرمایه گذاری سهامی آوای تاراز زاگرس

صندوق سرمایه‌گذاری آوای تاراز زاگرس از نوع صندوق سرمایه گذاری سهامی قابل معامله است. این نوع از صندوق حداقل ۷۰٪ از دارایی خود را در سهام سرمایه‌گذاری می‌کند و ۳۰٪ باقی‌مانده نیز با توجه به شرایط بازار به اختیار مدیریت صندوق در اوراق مشارکت، سپرده بانکی یا سایر اوراق بهادار با درآمد ثابت سرمایه‌گذاری می‌شود. این کار باعث می‌شود ریسک این نوع صندوق نسبت به صندوق‌های با درآمد ثابت نظیر آوای فردای زاگرس و شکوه بامداد زاگرس بیشتر شود.

نقدشوندگی بالا

دارای بازارگردان اختصاصی

تنوع سبد سرمایه‌گذاری

مزایا و ویژگی‌های صندوق سرمایه گذاری سهامی آوای تاراز زاگرس

قابل معامله بودن

ویژگی مهم این صندوق قابل معامله بودن آن است و با توجه میزان نقد شوندگی بسیار بالای صندوق خرید و فروش آن به سادگی از طریق کلیه پلتفرم‌های معاملاتی با نماد «تاراز» بدون نیاز به مراجعه حضوری و به صورت آنلاین قابل انجام است.

دریافت بازدهی بالاتر از صندوق‌های با درآمد ثابت در روند‌های صعودی

به دلیل اینکه بخش زیادی از دارایی‌های صندوق سرمایه گذاری سهامی در بورس سرمایه‌گذاری می‌شود، این نوع صندوق‌ها حداقل سود تضمین شده ندارند و ریسک بیشتری نیز دارند.

اما از طرف دیگر صندوق سرمایه گذاری در سهام آوای تاراز زاگرس این قابلیت را دارد که نسبت به صندوق‌های سرمایه گذاری با درآمد ثابت نظیر آوای فردای زاگرس یا شکوه بامداد زاگرس، بازدهی بیشتری را نصیب سرمایه‌گذاران کند.

با سرمایه‌گذاری در این صندوق، سرمایه‌ی شما توسط یک تیم تحلیلی با مدیریت حرفه‌ای و مسلط به مسائل مالی در بورس سرمایه‌گذای می‌شود.

سایر ویژگی‌ها و مزایای این صندوق شامل موارد زیر می‌باشد:

  • نقد شوندگی بالا
  • خرید و فروش آسان
  • دارای بازارگردان اختصاصی
  • تنوع سبد سرمایه‌گذاری
  • کاهش ریسک غیرسیستماتیک
  • مدیریت و تیم تحلیل حرفه‌ای

واحدهای سرمایه گذاری صندوق سهامی آوای تاراز زاگرس

واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق به دو نوع عادی و ممتاز تقسیم می‌شوند كه تفاوت آن‌ها در اساسنامه و خلاصه‌ای از آن در بخش ۴ اين اميدنامه آمده است. علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در این صندوق، واحدهای سرمایه‌گذاری عادی صندوق را خریداری می‌نمایند.

خرید و فروش واحدهای سرمایه‌گذاری پس از دوره پذیره‌نویسی اولیه، در بورس یا بازار خارج از بورس مربوطه و  به واسطه‌ی کارگزاران دارای مجوز انجام می‌شود.

بازارگردان صندوق، بر اساس مفاد اساسنامه و امیدنامه صندوق و مقررات بورس یا بازار خارج از بورس مربوطه، به نقدشوندگی واحدهای سرمایه‌گذاری کمک می‌کند. به درخواست بازارگردان، واحدهای سرمایه‌گذاری جدید به نام وی صادر می‌شود. بازارگردان می‌تواند درخواست ابطال واحدهای سرمایه‌گذاری که در مالکیت وی می‌باشد را ارائه دهد. جزئیات مربوط به این امر در رویه صدور، ابطال و معاملات واحدهای سرمایه‌گذاری پیش‌بینی شده است.

نحوه شروع سرمایه گذاری در صندوق

آوای تاراز زاگرس یک صندوق سهامی قابل معامله است. برای شروع سرمایه‌گذاری کافی است در پنل آنلاین کارگزاری خود نماد «تاراز» را جستجو کنید سپس تعداد و قیمت واحد مورد نظر برای سرمایه‌گذاری را انتخاب کرده و بر روی گزینه‌ی خرید کلیک کنید.

مجوز فعالیت صندوق آوای تاراز زاگرس

صندوق سرمایه گذاری سهامی آوای تاراز زاگرس در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۱۱ به شماره ثبت ۵۲۸۷۰ نزد مرجع ثبت شرکت ها و مؤسسات غیرتجاری تهران به ثبت رسیده است.

همچنین صندوق سرمایه‌گذاری آوای تاراز زاگرس نزد سازمان بورس و اوراق بهادار به ثبت رسیده است و تحت نظارت آن می‌باشد. اساسنامه و امیدنامه این صندوق به تصویب مجمع صندوق رسیده و نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ثبت شده است.

مدیر صندوق: سبدگردان زاگرس

جهت کسب اطلاعات بیشتر به پرتال اطلاع رسانی صندوق مراجعه فرمایید.

پاسخ به سوالات متداول

صندوق آوای تاراز زاگرس برای چه افرادی مناسب است؟

این صندوق مناسب افرادی است که ریسک‌پذیری بالایی دارند و می‌خواهند در بورس سرمایه‌گذاری کنند اما وقت و یا اطلاعات کافی برای اینکار را ندارند.

حداقل سرمایه برای شروع سرمایه‌گذاری چقدر است؟

در حال حاضر حداقل میزان سرمایه گذاری در صندوق آوای تاراز زاگرس ۵۰۰٬۰۰۰ تومان است.

نحوه پرداخت سود صندوق به چه صورت است؟

با توجه به اینکه آوای تاراز زاگرس یک صندوق قابل معامله است (ETF) قابلیت تقسیم سود ندارد و سود شما از اختلاف قیمت خرید و فروش حاصل می‌شود.

صندوق سهامی چه تفاوتی با صندوق درآمد ثابت دارد؟

به دلیل اینکه بخش زیادی از دارایی‌های صندوق‌های سهامی در بورس سرمایه‌گذاری می‌شود، این نوع از صندوق‌ها حداقل سود تضمین شده ندارند و ریسک بیشتری دارند اما از طرف دیگر این قابلیت را دارند که نسبت به صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت، بازدهی بیشتری را نصیب سرمایه‌گذاران کنند.

نیاز به راهنمایی بیشتری دارم، چطور می‌توانید من را راهنمایی کنید؟

در صورتی که نیاز به مشاوره دارید می‌توانید در ساعات اداری (۸ الی ۱۶:۳۰ از شنبه تا چهارشنبه ایام غیرتعطیل رسمی) با شماره تلفن شرکت سبدگردان زاگرس ۵۲۷۲۴-۰۲۱ تماس بگیرید تا شما را برای شروع سرمایه‌گذاری و انتخاب صندوق مناسب شما راهنمایی کنیم یا شماره تلفن خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید تا با شما تماس بگیریم.

همین حالا برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل کنید تا با شما تماس بگیریم:

  • اطلاعات شما نزد شرکت سبدگردان زاگرس محفوظ می‌باشد و برای مقاصد تجاری و تبلیغاتی مورد استفاده قرار نخواهد گرفت.

جهت دریافت مشاوره رایگان شماره تماس خود را وارد کنید:

و یا با ما تماس بگیرید: