شرکت سبدگردان زاگرس
سبدگردانی اختصاصی شرکت سبدگردان زاگرس

سبدگردانی اختصاصی شرکت سبدگردان زاگرس

در سبدگردانی اختصاصی شرکت سبدگردان زاگرس به صورت تخصصی به بررسی بازارها و فرصت‌های پیش‌آمده سرمایه‌گذاری می‌پردازد و در نهایت به وکالت از مشتریان و بر اساس اهداف و میزان ریسک‌پذیری آن‌ها در بهترین گزینه‌های موجود سرمایه‌گذاری می‌نماید که این فعالیت‌ها منجر به افزایش ثروت و کاهش ریسک مشتری خواهد شد.

تشکیل سبد بر اساس میزان ریسک‌پذیری شما

امکان ایجاد اهرم

مشاهده عملکرد سبدگردان

مزایای سبدگردانی اختصاصی

انعطاف پذیری سرمایه‌گذاری: در طول مدتی که شما سرمایه گذاری می‌کنید، می‌توانید استراتژی خود را تغییر دهید و آن شرکت با توجه به استراتژی شما سبد سرمایه گذاری را تشکیل دهد.

بدون نیاز به دانش فنی: به منظور سرمایه گذاری به روش سبدگردانی شما نیاز ندارید به علم سرمایه گذاری و بورس مسلط باشید. شرکت سبدگردان و تیم تحلیلی آن‌ها تمام کارها را برای شما انجام خواهند داد.

سود منطقی: در سبدگردانی اختصاصی شما هر چقدر سود بیشتری داشته باشید میزان کارمزد هم بیشتر خواهد بود و اگر هم سود شما از سرمایه گذاری انجام شده کم بود شرکت سبدگران از شما سودی نخواهد گرفت. در این صورت میزان ریسک شما بسیار پایین خواهد بود.

به طور خلاصه مزایای سبدگردانی به صورت اختصاصی شامل موارد زیر است:

 • سرمایه گذاری کاملا اختصاصی بر اساس نیاز مشتری
 • عدم نیاز به دانش خاص و صرف وقت
 • ارائه گزارش تحلیلی به سرمایه گذاران
 • حداکثرسازی بازدهی و حداقل ساختن ریسک با استفاده از ابزارهای نوین مالی
 • مدیریت حرفه‌ای سبد تحت نظر کارشناس خبره مالی
 • انجام سرمایه‌گذاری بر اساس میزان ریسک‌پذیری شما

هزینه‌ها و کارمزد سبدگردانی

عملیات سبدگردانی شامل کارمزد ثابت سالیانه است که بر اساس ارزش روز سبد محاسبه می‌گردد. همچنین کارمزد متغیر نیز بر اساس عملکرد شرکت سبدگردان از مشتریان دریافت می‌شود. این کارمزدها بر اساس قوانین و مقررات سازمان بورس و اوراق بهادار و شرایط و آورده مشتریان متفاوت خواهد بود. مراحل و فرآیند ایجاد سبد اختصاصی به شکل زیر است.

طرح‌های سبدگردانی اختصاصی سبدگردان زاگرس

در صورتی که می‌خواهید از خدمت سبدگردانی استفاده کنید، سبدگردان زاگرس طرح‌های متنوعی برای شما دارد.

طرح یک

حداقل میزان سرمایه‌گذاری
۱ میلیارد تومان

کارمزد ثابت
٪۰

کارمزد متغیر
٪۱۵ از سود سبدگردانی

طرح دو

حداقل میزان سرمایه‌گذاری
۱ میلیارد تومان

کارمزد ثابت
٪۰٫۵

کارمزد متغیر
٪۲۰ از مازاد ۲۰٪ سود سبدگردانی

طرح سه

حداقل میزان سرمایه‌گذاری
۱ میلیارد تومان

کارمزد ثابت
٪۱

کارمزد متغیر
٪۲۰ از مازاد ۳۰٪ سود سبدگردانی

چطور به شرکت سبدگردان اعتماد کنیم؟

با مراجعه به سایت سازمان بورس (seo.ir) می‌توانید در قسمت نهادهای مالی تحت نظارت سبدگردان‌های دارای مجوز پذیرفته شده از سازمان را مشاهده نمایید. علاوه بر آن شرکت‌های سبدگردانی دارای مجوز، موظف به داشتن حسابرس معتمد سازمان به عنوان امین سرمایه‌گذار هستند که نظارت مستمر بر عملکرد سبدگردان دارد.

فرآیند و مراحل ایجاد سبد اختصاصی

فرآیند و مراحل ایجاد سبد اختصاصی سبدگردان زاگرس سرمایه گذاری بر اساس نیاز و میزان ریسک پذیری
 1. تصمیم سرمایه‌گذار برای تشکیل سبد و انجام سبدگردانی اختصاصی
 2. تحلیل ریسک و تعیین روش پرتفوگردانی مناسب مشتری
 3. انعقاد قرارداد
 4. ارسال مدارک جهت دریافت کد سبد اختصاصی
 5. واریز وجه به حساب سبدگردان
 6. شروع خرید و فروش اوراق بهادار برای مشتری
 7. دادن دسترسی نرم افزار سبد به مشتری
 8. ارسال گزارش دوره‌ای به مشتری

منابع اطلاعاتی مورد استفاده در مدیریت سبد

با توجه به نقش مهم اطلاعات در بازار سرمایه، شرکت سبدگردان زاگرس از منابع مختلفی اطلاعات خود را کسب نموده و پس از بررسی، مبنای کار خود قرار می‌دهد. این اطلاعات از منابع گوناگونی مانند سایت‌های رسمی بازار سرمایه، سایت‌های خبری تحلیلی داخلی و خارجی و سایر منابعی که اطلاعات مربوط و قابل اتکایی ارائه می‌دهند، تهیه می گردد. مهمترین این منابع عبارتند از:
​​​​

 • شبکه کدال؛ سایت مرجع انتشار گزارشات مالی شرکت های حاضر در بازار سرمایه، www.codal.ir
 • سایت سازمان بورس؛ مرجع قوانین، مقررات، آیین نامه ها و دستورالعمل های بازار سرمایه، www.seo.ir
 • سایت شرکت بورس کالای ایران؛ مرجع آمار معاملات کالاها و آتی های مبتنی بر کالا،www.ime.co.ir
 • سایت شرکت بورس ایران؛ مرجع آمار معاملات سهام و اوراق بدهی ،www.tse.ir
 • سایت  شرکت فرابورس ایران؛ مرجع آمار معاملات سهام و اوراق بدهی ،www.ifb.ir
 • سایت شرکت بورس انرژی ایران؛ مرجع آمار معاملات حامل های انرژی،www.iee.ir
 • پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه ایران؛www.sena.ir
 • سایت شرکت های پذیرفته شده در بورس
 • نشریه پلتس
 • سایت سازمان بنادر و دریانوردی؛ www.pmo.ir
 • سایت گمرک؛ www.irica.ir

رویه کنترل تضاد منافع

تضاد منافعی ممکن است بین شرکت سبدگردانی، اشخاص وابسته و کارکنان وی با مشتریان، به دلیل ارائه‌ خدمات به‌وجود آید.

 • مطابق ماده ۱۴ دستورالعمل شرکت سبدگردانی در صورتی‌که تضاد منافع میان سبدگردان و مشتری به‌وجود آید، اولویت با مشتری خواهد بود.
 • در صورتی‌که شرکت سبدگردان یا کارکنان وی ذی‌نفع باشند، مطابق ماده 27 دستورالعمل شرکت سبدگردان،گزارش آن‌را افشا می‌نمایند.
 • برای حل ‌و ‌فصل تضاد منافع احتمالی، دستورالعمل تاسیس و فعالیت شرکت سبدگردانی و بخش نامه‌ها و ابلاغیه های سازمان بورس اوراق‌بهادار، مرجع خواهد بود.
 • هر گونه رابطه‌ تجاری که شرکت سبدگردانی با دیگران داشته و یا با خدماتی که ارائه می‌دهد، در تضاد است. (نظیر توافق با یک یا چند کارگزار برای ارجاع مشتریان خود به آن‌ها)

               شرکت هیچ‌گونه رابطه‌ی تجاری اساسی با دیگران به‌صورتی که با خدمات آن در تضاد باشد ندارد.

 • هرگونه منافعی که در نتیجه‌ی عمل مشتری به توصیه‌ی شرکت سبدگردانی ، نصیب شرکت سبدگردانی می‌شود (نظیر دریافت بخشی از کارمزد کارگزاری از شرکت کارگزاری که واسطه‌ی معاملات مشتریان شرکت سبدگردانی می‌شود)

               این شرکت به استثنای کارمزد دریافتی از مشتری، منفعت دیگری از این طریق ندارد.

 • هرگونه منافعی که ارائه‌ی خدمات مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری برای اشخاص ثالث به استثناء کارکنان شرکت، به‌وجود می‌آورد. ارائه‌ی خدمات این شرکت به صورت مشاوره به مشتری، برای اشخاص ثالث منفعتی به‌وجود نمی‌آورد.

گزارش ذینفعان

ماده 27 دستور العمل تاسیس و فعالیت سبدگردان) درصورتی‌که سبدگردان، ورقه‌ی بهاداری خاص را به‌نام مشتری خود خرید، فروش یا نگه‌داری می‌کند در حالی که؛ (الف) شرکت سبدگردان یا اشخاص وابسته به آن یا (ب) کارکنان سبدگردان یا اشخاص وابسته به آن‌ها، در آن ورقه‌ی بهادار مطابق تبصره‌ی 1 این ماده ذینفع محسوب می‌شوند، و سبدگردان از این موضوع مطلع بوده یا از طریق دریافت گزارش‌های موضوع تبصره‌ی 2 این ماده از این موضوع مطلع شده باشد، آن‌گاه سبدگردان موظف است بلافاصله کارکنانی که وظیفه‌ی سبدگردانی برای مشتریان را به عهده دارند، از این امر مطلع نموده، طی گزارش‌هایی که حداقل هرماه تهیه می‌شود حسابرس و امین خود را، از این موضوع مطلع کند و در گزارش‌های دوره‌ای که به مشتری می‌دهد، این موضوع را افشا نماید. اطلاعات ارائه شده به کارکنان مذکور، حسابرس، امین و مشتری در اجرای این ماده شامل موارد زیر است:

 • مشخصات ورقه‌ی بهادار،
 • شرح منافع ذینفع در آن ورقه‌ی بهادار،
 • تاریخ ذینفع شدن و تاریخ خاتمه‌ی ذینفعی (درصورتی‌که قبل از تاریخ گزارش، ذینفع شدن افراد موضوع این ماده خاتمه یافته باشد)، 
 • اطلاعات خرید و فروش اوراق بهادار یادشده به نام مشتری از زمان ذینفع شدن یا تاریخ گزارش قبلی هر کدام دیرتر است تا خاتمه‌ی ذینفعی یا تاریخ گزارش هر کدام زودتر باشد (شامل: تعداد اوراق بهادار معامله شده،  تاریخ معامله، قیمت معامله، مبلغ معامله و در صورت دسترسی، مشخصات طرف معامله به تفکیک هر ورقه‌ی بهادار) و
 • اطلاعات مربوط به نگه‌داری اوراق بهادار یادشده در سبد اختصاصی از تاریخ ذینفع شدن یا تاریخ گزارش قبلی هرکدام دیرتر باشد تا خاتمه‌ی ذینفعی یا تاریخ گزارش هر کدام زودتر باشد (شامل تعداد اوراق بهادار نگه‌داری شده، قیمت تمام شده‌ی هر ورقه و قیمت تمام شده‌ی کل). 


تبصره1: درصورتی‌که یک شخص از تغییر قیمت یک ورقه‌ی بهادار، به طور مستقیم یا غیر مستقیم سود یا زیان نماید یا آن ورقه‌ی بهادار برای وی حقوق یا منافعی ایجاد کند یا از معاملات آن ورقه‌ی بهادار منتفع شود یا خود ناشر ورقه‌ی بهادار محسوب شود، آن‌گاه شخص یادشده، نسبت به آن ورقه‌ی بهادار، ذینفع محسوب می‌شود. بنابراین شخص از جمله در شرایط زیر، ذینفع ورقه‌ی بهادار محسوب می‌گردد:

 • درصورتی‌که مالک ورقه‌ی بهادار باشد؛
 • درصورتی‌که اختیار خرید یا فروش ورقه‌ی بهادار را به دیگری اعطاء یا از دیگری دریافت نموده باشد؛
 • درصورتی‌که ورقه‌ی بهادار را قرض گرفته یا قرض داده باشد؛
 • درصورتی‌که پذیره‌نویسی یا فروش ورقه‌ی بهادار را تعهد کرده باشد یا بازاریابی برای پذیره‌نویسی یا فروش ورقه‌ی بهادار را پذیرفته باشد یا مشاور ناشر در زمینه‌ی عرضه ورقه‌ی بهادار باشد یا در این موارد با دیگران مشارکت داشته باشد؛
 • درصورتی‌که ناشر ورقه‌ی بهادار باشد.

تبصره2: کارکنان سبدگردان موظف‌اند بلافاصله پس از ذینفع شدن خود یا اطلاع از ذینفع شدن هریک از اشخاص وابسته‌ی خود نسبت به هر ورقه‌ی بهادار، موضوع را با جزئیات کامل به سبدگردان گزارش کنند. در صورت درخواست اشخاص موضوع بندهای 2 الی 7 مادۀ 26، سبدگردان موظف به ارائه‌‌ی جزییات این اطلاعات  به اشخاص یاد شده خواهد بود. این اطلاعات در حدود قید شده در این ماده، در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد و جزییات اطلاعات به صورت محرمانه نزد سبدگردان نگه‌داری شده و در اختیار مشتریان یا سایر کارکنان (به استثنای کارکنانی که وظیفه‌ی تهیه‌ی گزارش موضوع این ماده را برای حسابرس، امین و مشتری به عهده دارند) قرار نمی‌گیرد.

رویه کنترل تضاد منافع

به منظور ارائه‌ي روشي كه بتوان از طريق آن بازدهي سبدهاي اختصاصي و همچنين عملكرد سبدگردان را ارزيابي نمود، از دو فرمول شناخته‌شده جهاني تحت عناوين (الف) نرخ بازدهي پول وزني(MWRR) و (ب) نرخ بازدهي زمان وزني(TWRR)، استفاده مي‌شود كه در اين پيوست چگونگي محاسبه‌ي اين دو روش تشريح مي‌شود. نرخ بازدهي پول وزني(MWRR) براي هر سبد اختصاصي محاسبه مي‌شود و به گونه‌اي طراحي شده تا بيانگر بازدهي هر سبد اختصاصي تحت مديريت سبدگردان باشد. نرخ بازدهي زمان وزني(TWRR) بيانگر بازدهي كل تمامي دارايي‌هاي تحت مديريت سبدگردان است و نشان مي‌دهد كه سبدگردان به طور متوسط تا چه حد در مديريت سبدهاي اختصاصي تحت مديريت خود، موفق به كسب بازدهي براي سرمايه‌گذاران شده‌است. به عبارت ديگر سرمايه‌گذاران با توجه به بازدهي سبدگردان، مي‌توانند عملكرد سبدگردان را ارزيابي نموده و در مورد سپردن مديريت دارايي خود به سبدگردان تصميم‌گيري كنند. سبدگردان، بازدهي سبد اختصاصي را به صاحب سبد(سرمايه‌گذار) مربوطه گزارش مي‌كند، در حالي‌كه موظف است بازدهي سبدگردان را جهت اطلاع عموم در تارنماي خود منتشر كند.

 • براي محاسبه بازدهي هر سبد اختصاصي از رابطه زير استفاده مي‌شود:

  كه در آن:

 • روش محاسبه بازدهي سبدگردان :

ابتدا كل دوره مورد نظر براساس تاريخ وقوع جريان‌هاي نقدي (افزايش سرمايه يا برداشت سرمايه‌گذار) و تاريخ انعقاد قرارداد جديد سبدگرداني يا تاريخ خاتمه يك قرارداد سبدگرداني به زير دوره‌هاي متعدد تقسيم مي‌شود. بنابراين اگر جريان ورودي و خروجي در n تاريخ مختلف در طول دوره موردنظر، به وقوع بپيوندند، در نتيجه كل دوره به   n+1 زير دوره تقسيم مي‌شود كه در آن زير دوره اول از ابتداي دوره مورد نظر شروع شده و تا تاريخ وقوع اولين جريان نقدي ادامه مي‌يابد و زير دوره دوم از تاريخ وقوع جريان نقدي اول شروع شده و تا تاريخ جريان نقدي دوم ادامه مي‌يابد و به همين ترتيب جريان نقدي دوره آخر از تاريخ وقوع آخرين جريان نقدي شروع شده و تا پايان دوره مورد نظر ادامه مي‌يابد. براي مثال به نمودار زير توجه شود:

 پس از تقسيم كل دوره به زير دوره‌هاي موردنظر، بازدهي هر زير دوره nام به شرح زير محاسبه مي‌شود:

 • سالانه كردن نرخ‌هاي بازدهي :

براي سالانه كردن هريك از بازدهي‌هاي محاسبه‌شده از فرمول زير استفاده مي‌شود:

 • چگونگي محاسبه ارزش دارايي‌هاي سبداختصاصي:  

در محاسبه نرخ بازدهي سبداختصاصي و نرخ بازدهي سبدگردان به شرح اين پيوست، لازم است ارزش سبد يا سبدهاي اختصاصي در ابتدا و انتهاي هر دوره مورد نظر محاسبه گردد. ارزش سبد يا سبدهاي اختصاصي بايد مطابق دستورالعمل نحوه تعيين قيمت خريد و فروش اوراق بهادار در صندوق‌هاي سرمايه‌گذاري، محاسبه گردد و در اجراي اين دستورالعمل نكات زير در نظر گرفته‌شوند:

1- ارزش اوراق بهادار سبداختصاصي براساس قيمت فروش اوراق بهادار موضوع دستورالعمل« نحوه تعيين قيمت خريد و فروش اوراق بهادار صندوق‌هاي سرمايه‌گذاري» محاسبه شود.

2- سبدگردان نبايد قيمت اوراق بهادار سبداختصاصي را براساس آنچه در دستورالعمل يادشده پيش‌بيني شده است، تعديل نمايد.

3-  در صورتي‌كه بخشي از آورده مشتري را ورقه بهاداري تشكيل دهد كه در زمان عقد قرارداد، نماد معاملاتي آن‌بسته باشد، ارزش آن‌ ورقه بهادار در محاسبات اين پيوست صفر در نظر گرفته مي‌شود. هر زمان نماد معاملاتي ورقه بهادار يادشده بازگشايي شود، ارزش آن براساس قيمت پاياني روز بازگشايي نماد محاسبه شده و به عنوان آورده جديد سرمايه‌گذار در همان روز بازگشايي در نظر گرفته مي‌شود.

فرم قرارداد سبدگردانی اختصاصی

فرم قرارداد سبدگردانی افراد حقیقی

فرم قرارداد سبدگردانی افراد حقوقی

لازم به ذکر است که هر سرمایه‌گذاری می‌تواند توسط نرم‌افزار سبدگردانی وضعیت سبد اختصاصی خود را در هر لحظه رصد نماید.

جهت دریافت مشاوره رایگان شماره تماس خود را وارد کنید:

و یا با ما تماس بگیرید: