صندوق سرمایه گذاری در بورس یکی از کارهایی است که خیلی از سرمایه گذاران به دنبال این هستند که بتوانند. سرمایه های خود را افزایش دهند. پس انداز کردن پولی که هر روز ارزش خود را از دست می دهد، کافی نیست. بلکه این سرمایه گذاری است که شما را ثروتمند می کند. در این رابطه به بررسی صندوق های سرمایه گذاری پرداخته ایم.

صندوق سرمایه گذاری چیست؟

خیلی از افراد به دلیل نداشتن وقت و علم کافی سرمایه خود را وارد بانک می کنند و با این کار جلوی سود بیشتر از سرمایه خود را می گیرند. یکی ابزارهایی که سرمایه گذاران می توانند در آن سرمایه گذاری کنند و بیشتر از درصد های بانکی سود داشته باشند صندوق سرمایه گذاری گفته می شود. این روش سرمایه گذاری برای کسانی که وقت و علم کافی در رابطه با بورس ندارند و میتوانند به صورت غیر مستقیم وارد بورس شوند. صندوق سرمایه گذاری مجموعه ای از اوراق مشارکت، سهام و سایر اوراق بهادار می باشد.

چرا از صندوق سرمایه گذاری استفاده کنیم؟

برای افرادی که به تازگی وارد سرمایه گذاری شده اند. یکی از بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری است، چرا که یک راه با ریسک کم برای ورود به بورس و اوراق بهادار است. و ما انواع صندوق های سرمایه گذاری را داریم که می توانید با آنها شروع کنید. در ادامه با انواع صندوق های سرمایه گذاری آشنا می شوید.

با معایب صندوق سرمایه گذاری آشنا شوید

برای کسانی که به تازگی وارد این حوزه می شوند قطعا برایشان سوال است که چه تضمینی است که ما وارد این صندوق سرمایه گذاری شویم و سرمایه خود را از دست ندهیم. با وجود تلاطم هایی که در اقتصاد ایران بوده و شاهد ورشکستگی موسسات مالی و اعتباری بودیم مردم نسبت به صندوق های سرمایه گذاری هم بدبین می شوند. در جواب این سوال به شما این اطمینان خاطر را می دهیم که صندوق های سرمایه گذاری تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار است و جای نگران وجود ندارد.

ریسک کمتر برابر با سود کمتر

اگر بخواهیم یک نگاه کلی به سود صندوق های سرمایه گذاری داشته باشیم نسبت به روش مستقیم که در بورس سرمایه گذاری می کنید سود کمتری خواهد داشت. گرچه در روش مستقیم ممکن است خیلی ضرر بکنید و حتی کمتر از صندوق ها سود کنید ولی میانگین سودی که حاصل می شود از بیشتر از صندوق ها است. به همین دلیل، کسانی تجربه و علمی از بورس داشته باشند خود به صورت مستقیم سرمایه گذاری می کنند.

بررسی مزایا 

با آن همه محدودیت و برخی ریسک های صندوق . می توان مزیت های متفاوتی هم داشته باشد.

وقت کمتری را صرف می کنید:

یکی از مزیت هایی که صندوق های دارند شما نیازی ندارید که بازار ها و سهم را هر روز بررسی کنید و این کار به عهده صندوق است. بنابراین سرمایه گذار بدون صرف وقت میتواند یک درآمد جانبی داشته باشد.

ریسک کمتری نسبت به بقیه روش ها دارد:

اصولا مدیران و مسئولان صندوق ها افراد با تجربه ای هستند که میتوانند سهم ها را بررسی و از تحلیل تکنیکی از سهم ها را داشته باشند. گرچه میزان ریسک در انواع صندوق ها متفاوت است.

نقد شوندگی بالا:

اصولا واحد های صندوق سرمایه گذاری نقد شوندگی بالایی دارند. اگر آن صندوق دارای یک ضامن نقد شوندگی هم باشد. دیگر در زمان فروش مشکلی نخواد بود.

قابلیت مقایسه و انتخاب خواهید داشت

شفافیت اطلاعاتی بهتری دارد

تنوع در دارایی های صندوق

سرمایه گذاری آسان و مطمئن

 

نتیجه گیری

در دنیای امروز که افراد حساسیت بسیار بالایی در سرمایه گذاری های خود دارند به دنبال راهی هستند که بدون دغدغه فکری سرمایه خود را بیشتر کنند. صندوق های سرمایه گذاری در این راه توانسته کمک زیادی بکند. حال با توجه به توضیحات داده شده از صندوق های سرمایه گذاری شما چه سوالی برایتان پیش می آید که نخواهید در این صندوق ها سرمایه گذاری کنید. اگر شما هم جزو دسته کسانی هستید که علاقه به سرمایه گذاری سازمان بورس دارید و نمیدانید از چه روشی برای افزایش سرمایه خود استفاه کنید. حتما  در رابطه با صندوق های سرمایه گذاری بیشتر مطالعه کنید و با ما در ارتباط باشید.

سبدگردانی در بورس