شرکت سبدگردان زاگرس

کارمزد و سود ماهیانه سبدگردانی

کارمزد و سود ماهیانه سبدگردانی چقدر است؟ اگر به دنبال یک شرکت برای انجام سبدگردانی باشید شاید این اولین سوالی باشد که برای شما پیش بیاید. در این مطلب به نحوه محاسبه کارمزد سبدگردانی و سود ماهیانه آن می‌پردازیم.

کارمزد سبدگردانی چطور محاسبه می‌شود؟

کارمزد سبدگردانی طبق مقررات و تصمیمات سازمان بورس و اوراق بهادار محاسبه می گردد. فرمولی که برای کارمزد سبدگردانی محاسبه می شود اصولا به این شکل است که یک کارمزد ثابت مدیریت وجود دارد و یک کارمزد عملکرد بازده. کارمزد مدیریت ثابت بوده و براساس دارایی شما محاسبه می شود. و کارمزد عملکرد هم به این صورت است که بستگی به میزان سود از سرمایه گذاری به صورت توافقی انجام می شود.

کارمزد مدیریت + کارمزد عملکرد = کارمزد سبدگردانی

کارمزد مدیریت طوری است که درصدی از سرمایه را برای هزینه های جاری سبد در نظر می گیرند و آن را به عنوان یک هزینه ثابت محاسبه می کنند. کارمزد عملکرد کاملا متغییر است و به طوری کلی در راستای سود سبدگردان و سرمایه گذار بسته می شود. برای اینکه کامل متوجه محاسبه کارمزد سبدگردانی شوید به مثال زیر دقت کنید:

فرض کنید که در قرارداد شما سود حاصل از سرمایه خود را 20 درصد تعیین کرده اید و یعنی اگر سود شما اگر از 20 درصد کمتر بود فقط کارمزد مدیریت را پرداخت خواهید کرد. اگر احیانا سود حاصل بیش از 20 درصد بود یک پنجم از آن سود مازاد را به سبدگران پرداخت خواهید کرد. یعنی اگر سود حاصل 30 درصد باشد،سود دریافتی 28 درصد خواهد بود.

آیا در سود سبدگردانی تضمین وجود دارد؟

بازار سرمایه مثل هر بازار دیگری دارای ریسک است. و ریسک کردن در اصل سرمایه گذاری همواره یکی از راه های افزایش سرمایه است. بازار بورس و سرمایه گذاری هم از این قائده مستثنی نیست.به دلیل نوسانی بودن بازار بورس سودی که حاصل می شود کاملا متغییر است. و نمی توان ادعا کرد که سود صد در صد قطعی خواهید داشت. ولی سبدگران تلاش می کند بهترین سود از سرمایه شما را داشته باشد. ممکن است که بعضی از سبد گردان ها به شما سود تضمینی دهند ولی به این صورت اس که فقط کمی از سود بانکی بیشتر باشد.

درآمد ماهیانه از سبدگردانی

شرکت سبدگران با توجه به میزان ریسک پذیری که سرمایه گذار یک سبد اختصاصی برای آن ایجاد می کند. برخی افراد انتظار دارند که در سبد اختصاصی یک سود ماهانه داشته باشند و به عنوان یک درآمد ثابت به آن نگاه کنند.

با یک بررسی به این سوال جواب دهیم که آیا ممکن است از سبدگردانی درآمد ثابت ماهیانه داشت؟ جواب این سوال بله است. ولی چطور به این روش سود برسیم؟

خرید از سبدهای مطمئن

در شرکت سبدگردان زاگرس سبد های معین شده است که کاملا مطمئن هست. ممکن است برایتان سوال پیش بیاید که چرا مطمئن هستند. شرکت سبدگران با خرید اوراق تضیمن شده توسط دولت و یا سهام شرکت ها در این نوع سبدگرانی ها ریسک سرمایه گذاری بیشتر است و میتوان انتظار سودآوری بیشتری داشت. در این صورت شما می توانید سود ماهانه داشته باشید که مقدار سود آن از بانک بیشتر است.

نتیجه‌گیری

در این مقاله در رابطه با سود و کارمزد سبدگردانی ها  سازمان بورس  صحبت کردیم و هر کدام را از زوایای مختلف بررسی کردیم. برای درک بهتر از سود سبدگرانی یک مثال واضح از سرمایه گذاری را بیان کردیم. امیدوارم که نهایت استفاده را از مقاله برده باشید.

به روز بمانید!

به منظور اطلاع از به‌روزرسانی‌ تحلیل‌ها و اخبار مهم مربوط به نمادهای تحلیل شده در کانال تلگرامی سبدگردان زاگرس عضو شوید.

این مطلب را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر کنید:

جهت دریافت مشاوره رایگان شماره تماس خود را وارد کنید:

و یا با ما تماس بگیرید: